The Inter County Scholastic Hockey League has announced today the 2018-19 Girls Varsity All-Star teams comprised of the Blue Division and White Division.
The Blue Division – who will be wearing dark colored jerseys – is made up of players from Avon Grove, Bishop Shanahan, Downingtown West, Lansdale Catholic, Lower Merion, Owen J. Roberts/Boyertown and Unionville.
The White Division – who will be wearing light colored jerseys – is comprised of players from Conestoga, Garnet Valley, Penncrest/Strath Haven, Radnor, West Chester East, West Chester Henderson/East II and West Chester Rustin
The Girls varsity All-Star game will be played on Tuesday, January 1, 2019 at 1:00pm at the Ice Line Quad Rinks in West Chester, PA.
The Blue Division will be coached by Mandy Anderson from Bishop Shanahan while the White Division will be coached by Mark Rodney from West Chester Rustin and Pat Conway from Garnet Valley.
BLUE DIVISION
# PLAYER SCHOOL TEAM GRADE POS
1 Mattie Robitzer Unionville 9 G
2 Amanda Wallace Bishop Shanahan 9 F
3 Anastasia Danucalov Avon Grove 11 D
4 Maggie Sullivan Avon Grove 7 F
5 Josie Silberman Downingtown West 10 D
6 Camille Formica Lansdale Catholic 12 F
7 Maddie Boulware Avon Grove 8 D
8 Gavriella Kamens Lower Merion 12 F
9 Carlene Stumpo Lansdale Catholic 12 F
10 Susie Roselli Bishop Shanahan 11 F/D
11 Stephanie Morrison Lower Merion 12 F
12 Madison Twaddell OJR-Boyertown 12 F
13 Annalise Moylan Downingtown West 10 F
14 Miriam Trefz Lansdale Catholic 12 F
15 Nina Hollin Lower Merion 10 F/D
16 Kalyn Mackey OJR-Boyertown 12 F
17 Faith McGee OJR-Boyertown 12 F
18 Mia Impagliazzo Unionville 11 F/D
19 Skyler McKenna Unionville 10 D
20 Samantha Schultz Downingtown West 11 F
21 Madison Miles Unionville 12 D
22 Emma Van Oostrom Bishop Shanahan 12 D
30 Gretchen DeBoer Lansdale Catholic 9 G
31 Katie O'Brien Penncrest-Haven 9 G
WHITE DIVISION
# PLAYER SCHOOL TEAM GRADE POS
1 Ella vonCzoernig Radnor 9 G
2 Kristin Pennoni Penncrest-Haven 12 D
3 Lauren Czymek Rustin 12 D
4 Morgan Hendler Henderson/East 8 F/D
5 Kristin Eland East 12 D
6 Sophia Rosenthal Rustin 10 F
7 Rachael Craig Garnet Valley 12 D
8 Gianna Manzi Garnet Valley 12 F
9 Heather Levy Garnet Valley 12 F
10 Brooke Bean Henderson/East 8 F/D
11 Olivia Oropesa Conestoga 9 D
12 Lauren Rader Radnor 12 D
13 Grace Schnyder East 9 D
14 Abby Branov Conestoga 12 F
15 Kathryn Palmer East 9 F
16 Alexandra Rodney Rustin 10 D
17 Abby Hill Conestoga 8 F
18 Anie Burton Radnor 11 F
19 Sarah Peichel Penncrest-Haven 12 D
20 Sophie Murtities Radnor 11 F
21 Marley Keeley Penncrest-Haven 10 F
30 Riley Harkins Rustin 9 G
35 Alexia Papoutsis Garnet Valley 12 G