The Inter County Scholastic Hockey League has announced today the Liberty North and Liberty South 2018-2019 All-Star Teams. Liberty North, who will be wearing dark colored jerseys, is comprised of players from Archbishop Carroll, Bishop Shanahan, Boyertown, Monsignor Bonner, Owen J. Roberts, Perkiomen Valley and Springford.
Liberty South – who will be wearing light colored jerseys – is made up of players from Appoquinimink, Harriton, Interboro, Kennett, Marple-Newtown, Saint Marks and Sun Valley.
The Liberty North and Liberty South All-Star game will be played on Tuesday, January 1, 2019 at 3:00pm at the Ice Line Quad Rinks in West Chester, PA.
Liberty North will be coached by Brennan McCourt from Perkiomen Valley and Chris Brozey from Bishop Shanahan. The Liberty South coach will be announced later.
LIBERTY NORTH
# PLAYER SCHOOL TEAM GRADE POS
1 Oliver Duffey Perkiomen Valley 12 G
2 Dylan Gratton OJR 10 D
3 Owen Sheppard Boyertown 12 D
4 Jake Furlong Perkiomen Valley 12 F
5 Brenden DeSantis Springford 12 F
6 Matt Petusky Archbishop Carroll 12 F
7 Hunter Ringwood Perkiomen Valley 11 F
8 Sam Diehl OJR 11 F
9 Joey Tomoyan Springford 12 F
10 Pat Jensen Monsignor Bonner 12 D
11 Jake Harman Boyertown 12 F
12 Jason Zambella Archbishop Carroll 12 F
13 Tyler Ruppert Monsignor Bonner 12 F
14 Eric Walker Archbishop Carroll 12 F/D
15 Jacob Vitullo OJR 12 F
16 Mathew Brozey Bishop Shanahan 10 D
17 Sean Sutterby Boyertown 12 F
18 Ryan McCarthy Bishop Shanahan 11 F
19 Jake Moleski Monsignor Bonner 12 F
20 Adam Lewis Perkiomen Valley 12 D
21 Colin O'Donnell Bishop Shanahan 11 D
22 Will German Springford 12 F
30 Owen Yancey Boyertown 11 G
35 Drew Clifford Springford 12 G
LIBERTY SOUTH
# PLAYER SCHOOL TEAM GRADE POS
2 Lance Ralsten St. Marks 12 D
3 Ethan Milani Harriton 11 F
4 Jared Brenner Appoquinimink 12 D
5 Frank Jirak Interboro 10 F
6 Gavin McGinnis Sun Valley 11 D
7 Robby DePetris Harriton 12 D
8 Graham Kline St. Marks 11 F
9 Jonathan Schwartz Appoquinimink 11 F
10 Nathan Panchisin Appoquinimink 11 F
11 Dylan Sanmeister Interboro 12 F
12 Blake Richman Kennett 11 F
13 Kyle Oreskovich Interboro 12 D
14 Cristo Walker Kennett 10 F
15 Kelly Stroik St. Marks 11 F
16 TJ Reynolds Marple Newtown 12 D
17 Thomas Halsted Kennett 12 F
18 Nate McGinnis Sun Valley 10 F
19 Julian Miazga Harriton 12 D
20 Liam Pode Marple Newtown 12 F/D
21 Jimmy Wynes Sun Valley 10 F
22 Max DiCola Marple Newtown 12 F
27 Bill Pierce St. Marks 12 G
30 Dylan Hadley Appoquinimink 11 G
33 Hunter Chubb Interboro 10 G